Learning Resources® tri-FACT-a Multiplication & Division Game (1 Set(s)) (#750575)
In Stock- Ships Today If Ordered Within 12 Hr 55 Min
ALWAYS FREE SHIPPING ON ALL PRODUCTS
Minimum Order Value: $100
Quantity :
Total Price:
(includes $45.00 setup fee)
Unit Price:
$27.35
(1 Set(s))

Teaching children about multiplication and division has never been easier or more fun! This math game is a must-have teaching resource that makes these core concepts entertaining. For 2 - 4 players, tri-FACT-a™ is a hands-on way to understand number families. The visual cues get kids' brains going! Plastic. 12" x 13 3/4"
Unit of Measure: 1 Set(s)
Brand: Learning Resources
Grade: 3rd Grade, 4th Grade, 5th Grade, 6th Grade
Unit of Measure: 1 Set(s)
Brand: Learning Resources
Grade: 3rd Grade, 4th Grade, 5th Grade, 6th Grade